Hakkımızda

“Küresel Gelişmeler” uluslararası alanda ülkeleri etkileme kapasitesine sahip güncel gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımını esas alan, bağımsız bir platform olarak oluşturulmuştur. Platform, yaşanan gelişmelere ilgi duyan, bu gelişmeler hakkında bilgi sahibi olan ve bilgisini paylaşmak isteyenlere açıktır. 

“Küresel Gelişmeler” platformunda, Türkçe ve İngilizce içerik paylaşımında bulunulması öngörülmüştür. Yazarlar, 350-1000 kelimeden oluşan çalışmalarını elektronik mektup ile Editörün elektronik mektup adresine (kureselgelismeler.ed@gmail.com) gönderebilirler. Yazarlardan, paylaşmak istedikleri içeriklerle birlikte en fazla 75 kelimeden oluşan özgeçmişleri ve iletişim bilgileri de talep edilmektedir.

İçeriklerde eleştiri sınırını aşan ve/veya aşağılama ima eden ifadelere yer verilemez, herhangi bir kişi, kurum ya da kuruluşla maddi/manevi çıkar ilişkisi oluşturulamaz. İçeriklerde ileri sürülen bilgi, görüş ve öneriler yazarın sorumluluğundadır, “Küresel Gelişmeler” platformu bunlardan sorumlu tutulamaz. 

Platform editörü, paylaşılması maksadıyla gönderilen içerikleri inceledikten sonra uygun görülenleri platformda yayımlayabilir; yazarların, göndermiş oldukları içeriklerde, platform editörünün talep ettiği düzenlemeleri yerine getirmeleri beklenir. Yazarlar, gönderdikleri içeriklerle ilgili telif hakkını “Küresel Gelişmeler” platformuna devrettiklerini beyan etmiş kabul edilirler. 

“Küresel Gelişmeler” platformunda yayımlanan bilgilerden nasıl yararlanılacağı, okuyucunun tasarrufundadır; platform, herhangi bir kişi, grup, kurum ya da kuruluşa öneride/yönlendirmede bulunmamaktadır. 

“Küresel Gelişmeler” platformunda paylaşılan içerikler, atıfta bulunmaksızın kullanılamaz.